Nepřehlédněte

Vědět před odjezdem - všechny nejnovější cestovní rady a vstupní požadavky na vaši cestu.

Jak dlouho před odjezdem se musím odbavit?

Časy odbavení se liší podle toho, jakým trajektem a z jakého přístavu cestujete. Podrobnosti naleznete v potvrzení rezervace elektronického lístku. 

 

Odbavení s vozidlem:

Cestující, kteří cestují vozidlem, by měli sledovat značení k odbavovacím budkám. Předložte prosím svůj elektronický lístek a veškerou další relevantní dokumentaci našemu odbavovacímu personálu, který vás rád na vaši cestu odbaví. Po dokončení vás nasměruje do příslušného jízdního pruhu směřujícího na palubu. 

 

Odbavení bez vozidla:

Pěší cestující se mohou odbavit na terminálu pro cestující u některé z našich přepážek nebo, je-li k dispozici, u některého z našich samoobslužných kiosků. Pokud se odbavujete přes kiosek, naskenujte čárový kód na elektronickém lístku a vytiskněte si palubní vstupenku. Pokud budete potřebovat pomoc, obraťte se na náš personál, který vám rád pomůže. 

Upozorňujeme, že pokud se k odbavení nedostavíte včas, může to vést ke zrušení vaší rezervace bez možnosti vrácení peněz.

Cestující musí mít také před příjezdem do přístavu k dispozici potřebný cestovní doklad a další potřebné dokumenty (např. cestovní pasy a víza). Stena Line nenese odpovědnost v případě, že cestující není schopen získat příslušná povolení potřebná pro cestu přes hranice.   

 

Cestující Rail and Sail:

Pokud jste si zarezervovali jízdenku Rail and Sail, vezměte na vědomí, že u některých služeb Rail and Sail mohou být příjezdy vlaků naplánovány po skončení doby určené pro odbavení, nicméně cestujícím z těchto vlaků bude umožněno nastoupit na palubu. V případě zpoždění vlaku mohou trajekty na tyto pěší cestující počkat, a to podle uvážení kapitána.

 

Na následujících trasách se odbavení zavírá 30 minut před plánovaným časem odjezdu:

Kiel – Göteborg

Frederikshavn – Göteborg

Grenaa – Halmstad

Fishguard – Rosslare

Holyhead – Dublin

Cairnryan – Belfast

 

Na následujících trasách se odbavení zavírá 45 minut před plánovaným časem odjezdu:

Hoek van Holland – Harwich

Rosslare – Cherbourg

 

Na následujících trasách se odbavení uskuteční nejpozději 60 minut před odjezdem:

Liverpool – Belfast

Gdyně – Karlskrona

Rostock – Trelleborg

 

Na následujících trasách se odbavení uskuteční nejpozději 90 minut před vyplutím:

Travemünde – Liepāja

Ventspils – Nynäshamn

 

Přístav Cherbourg

Odbavení se zavírá 45 minut před plánovaným časem odjezdu. 

 

Přístavy Göteborg (do Dánska) a Frederikshavn

Odbavení se otevírá 60 minut před odjezdem, když cestujete vozidlem, a 45 minut před odjezdem pro pěší cestující. Odbavení se zavírá 30 minut před plánovaným časem odjezdu. 

 

Přístav Göteborg (do Kielu)

Odbavení se otevírá v 17:00 (pondělí–pátek) a v 16:00 (sobota a neděle) a zavírá 30 minut před plánovaným časem odjezdu pro pěší cestující a 60 minut před plánovaným časem odjezdu pro cestující s vozidlem. 

 

Přístav Kiel

Odbavení se otevírá v 16:00 (pondělí–pátek) a v 15:00 (sobota a neděle) a zavírá 30 minut před plánovaným časem odjezdu pro pěší cestující a 60 minut před plánovaným časem odjezdu pro cestující s vozidlem. 

 

Přístavy Halmstad a Grenaa

Pěší cestující, kteří cestují z přístavu Halmstad: odbavení se otevírá 75 minut před odjezdem a zavírá 60 minut před plánovaným časem odjezdu na hlavním nádraží Halmstad (Poznámka: nikoli v Rejsecentrum) a kyvadlový autobus Stena Line vás pak z hlavního nádraží dopraví do přístavu k nástupu na palubu. Jakmile autobus opustí nádraží, nemůže cestou zastavit a vyzvednout další cestující. 

Pěší cestující z přístavu Grenaa: odbavení se otevírá 45 minut před odjezdem a zavírá 30 minut před plánovaným časem odjezdu.

Vozidla, která cestují z přístavu Halmstad nebo Grenaa: odbavení se otevírá 60 minut před odjezdem a zavírá 30 minut před plánovaným časem odjezdu.  

 

Přístavy Trelleborg a Rostock

Odbavení se zavírá 60 minut před plánovaným časem odjezdu.

 

Přístavy Karlskrona a Gdyně

Odbavení se zavírá 60 minut před plánovaným časem odjezdu. Skupiny více než 20 osob se musí odbavit nejméně 90 minut před odjezdem. 

Cestující jsou před příjezdem do přístavu povinni přečíst si pasové a vízové předpisy. Stena Line nenese žádnou odpovědnost v případě, že cestující není schopen získat povolení k překročení hranice. Více informací naleznete na webu www.msz.gov.pl.

 

Přístavy Travemünde, Liepāja, Nynäshamn a Ventspils

Odbavení se zavírá 90 minut před plánovaným časem odjezdu.

Contact frequently asked question icon

Související otázky